English

Více o žonglérské skupině Kruhová parabola

Pražská žonglérská skupina Kruhová parabola vznikla v roce 2005 z potřeby dát dohromady již zkušené žongléry a vytvořit tak prostor pro realizaci nevyčerpatelné zásoby nových triků a nápadů. Zhruba po roce začali členové vystupovat na pódiu dohromady a pořádat první žonglérské dílny. Nyní Kruhová parabola působí jako zavedený soubor a na pozvání organizátorů různorodých akcí vystupuje a účastní se festivalů nejen v ČR, ale i po celém světě.

Žonglérská skupina Kruhová parabola

Kromě rozvíjení svých dovedností Kruhová parabola trpí potřebou předávat své zkušenosti úplně začínajícím i pokročilým žonglérům. Snaží se o propagaci a nekomerční popularizaci této aktivity pro volný čas a seberealizaci.

Současný stav členů Kruhové paraboly můžete shlédnout níže.

Členové Kruhové paraboly

Jaroslav Kotil

Jaroslav Kotil

Jeden ze zakládajících členů se k žonglování dostal v roce 2001, když náhodou objevil u nás tehdy celkem nevídané diabolo. Po letech tréninku a návštěvách žonglérských setkání ho upoutalo i klasické žonglování a především kouzlo passingu (házení kuželů ve dvou a více lidech). Nakonec od roku 2008 pomalu proniká do tajů kontaktního žonglování.

Ondřej Holba - Kruhová parabola

Ondřej Holba

Žonglování se věnuje cca 5 let. Nyní navštěvuje 2. ročník HAMU, kde na katedře pantomimy studuje mimické a fyzické divadlo, akrobacii, nový cirkus, tanec a clownérii. Kromě klasického žonglování s Míčky a Kužely se také specializuje na kontaktní žonglování s krystalballem a točení s ohnivými řetězy.

Ondra Fabian - Kruhová parabola

Ondřej Fabian

Žonglování objevil přibližně před 5 lety a od té doby intenzivně trénuje a sbírá další cenné zkušenosti. V současné době působí jako lektor žonglování v KC Zahrada, v atelieru Švandova divadla a DDM Pexeso.

Tomáš Kořínek - Kruhová parabola

Tomáš Kořínek

Se žonglováním začal asi před 8 lety, když se k němu jednoho dne dokutálelo diabolo. Skrze něj se pak dostal i k ostatním disciplínám jako je žonglování s kužely či jízda na jednokolce. Diabolo nicméně zůstává i nadále v popředí jeho zájmu a po mnoha letech tréninku ho tak můžeme směle zařadit mezi mistry tohoto oboru.

Spřátelené weby